صفحه اصلی > اخبار > استان ها > آذربایجان غربی 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزشی روحانیون شاغل در آموزش و پرورش ،مربیان مدارس امین و ائمه جماعت مدارس برگزار گردید.

دوره آموزشی

قاسمی در دوره آموزشی ائمه جماعات مدارس استان:

صبر و تحمل و لحن مناسب دو مقوله مهم در حوزه تربیتی است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: صبر و تحمل و لحن مناسب دو مقوله مهم در حوزه تربیتی است چرا که کار تربیتی یک پروسه است، فرآیندی است که زمانبر بوده و در گذر زمان آثار و نتایج آن نمایان می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، مراسم افتتاحیه دوره آموزشی ائمه جماعت روحانیون شاغل، ائمه جماعت روحانیون مدارس و مربیان مدارس امین با حضور رییس ستاد اقامه نماز آذربایجان‌غربی و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان و معاونان تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه استان در اردوگاه معلم برگزار شد.

«قدرت الله قاسمی» معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این مراسم اظهار کرد: زندگی امروزی بشر در مثلث تراکم، کمیت گرایی و شتاب به حصار کشیده شده و لذت معنویت و بندگی را از انسان ها گرفته است و بر همین اساس عصر امروز را دوران سنت گریزی و حیا زدایی و مرگ عاطفه ها و سقوط انسان در تکنولوژی خودساخته می نامند که سبب حسرت گذشته و نگرانی از آینده شده است.

وی بیان کرد: در دورانی که امپراطوری رسانه افراد را از کاربری به کارگری رسانه تبدیل کرده است بیش از پیش نیازمند توجه به معنویات هستیم که دوره آموزشی نمازشناسی نیز در همین راستا و با هدف القاء رفتارهای مطلوب تربیتی برگزار می شود.

قاسمی با بیان اینکه چگونگی نگرش انسان متأثر از برداشت ذهنی و احساسات و عواطف است، خاطرنشان کرد: احساسات و عواطفی که خوش آیند باشند بر دل می نشینند، بنابراین در تعلیم و تربیت به ویژه تربیت دینی توصیه می شود ارزش ها و باورهای دینی را با نگاه و بسته خوش برای مخاطبان بازگو و ترسیم کنیم.

وی خطاب به ائمه جماعات مدارس، گفت: اگر زبان مخاطب را بلد باشیم می توانیم در بخش تربیتی و هدایت دانش آموزان به سوی ارزش های دینی و معنوی موفقتر خواهیم بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: توجه به اصول خیرخواهی در بحث تبلیغ و همچنین احترام به مخاطبان می تواند ما را در رسیدن به هدف تربیت دینی دانش آموزان موفق کند.

وی افزود: صبر و تحمل و لحن مناسب دو مقوله مهم در حوزه تربیتی است چرا که کار تربیتی یک پروسه است، فرآیندی است که زمانبر بوده و در گذر زمان آثار و نتایج آن نمایان می شود.

حجت الاسلام حیدر عباسی معاون تبلیغ حوزه های علمیه آذربایجان غربی نیز با انتقاد از بی توجهی ها نسبت به فرهنگ دینی، اظهار کرد: هر اندازه که لازم باشد برای دفاع از جایگاه فرهنگ اسلامی در مهد فرهنگ ولایی و علوی دم خواهیم زد.

وی با اشاره به آسیب های فرهنگی در مدارس استان، از مسؤولان و متولیان امور فرهنگی خواست تا توجه ویژه ای به تربیت دینی دانش آموزان داشته باشند.

 

معاون تبلیغ حوزه های علمیه آذربایجان غربی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمنان بمب های فرهنگی بر سر جوانان می ریزند، گفت: روحانیان و طلاب در لبیک به فرمایشات رهبری در دفاع از فرهنگ اسلامی با جرأت خواهند ایستاد و هر چند که دشمنان پرقدرت هم باشند، مأیوس نخواهند شد.

دوره آموزشی نماز شناسی به همت کمیته همکاری های حوزه های علمیه وآموزشوپرورشآذربایجانغربیوباهمکاریستاداقامهنمازاستاندراردوگاهمعلمدرحالبرگزاریاست.

این دوره با حضور 180 نفر از روحانیان مدارس، روحانیان شاغل در آموزش و پرورش و مربیان مدارس امین با حضور اساتید اعزامی از قم و اساتید حوزه علمیه استان به مدت یک روز برگزار شد.

شرکت کنندگان در این دوره با شیوه‌های دعوت به نماز و جذب دانش آموزان به نماز و همچنین مدیریت نماز آشنا می‌شوند.دانلود فايل : 5.jpg ( 105KB )


١١:٤٢ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٩٦٥٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
:: ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ::