صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (علیّه السلام) ؛

نشست رؤسای قطب‌های پنج‌گانه کشوری برگزار شد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاری ها، علیرضا رحیمی، معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیرخانه ستاد همکاری ها، در گفت و گو با خبرنگار ستاد گفت: استان های کشور به 5 قطب تشکیل شده اند که هر قطب دارای دبیر مشخص است و از چند استان تشکیل شده است و دبیران قطب ها شامل استان های تهران، اردبیل،فارس،یزد و سمنان هستند.
 
وی افزود: دستور کار این جلسه را دریافت گزارش سالیانه از استان ها و برنامه ریزی منطبق با ظرفیت استان ها قرار داده ایم و سعی می کنیم در این جلسه نقاط ضعف و قوت استان ها را برای اجرای بهتر مشخص کنیم.
 
رحیمی خاطر نشان کرد: به استان ها تا 9 شهریور ماه فرصت داده ایم تا برنامه استانی خود را تدوین نمایند و به دبیرخانه ارسال نمایند.
 
معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیرخانه ستاد همکاری ها با اشاره به این که در گذشته 3 عنوان برنامه با 13 ریز فعالیت اجرا شد تصریح کرد: در دومین سال اجرا 3 برنامه و 22 ریز فعالیت در 10 عنوان اجرا شد که این آمار را توانسته ایم امسال به 12 فعالیت در حوزه ستادی افزایش دهیم.
 
وی در خصوص برنامه های سال جاری اذعان داشت: برنامه های سال جاری را تحت عنوان پژوهش در حوزه همکاری توانمند سازی طلاب آموزش و پرورش ،اعزام مبلغ مناسبتی، اعزام روحانیون مستقر در مدارس و دیدار دانش آموزان با علمای استان ها پیگیری خواهیم کرد.
 
معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیرخانه ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پروش اظهار داشت: طبق هدف گذاری سال تحصیلی جاری بنا بر این است تا از 2500 نفر از روحانیون شاغل در آموزش و پرورش در دوره های توانمند سازی استفاده شود و بتوانیم در سال تحصیلی آینده 59 پژوهش در حیطه فعالیّت های دینی و تبلیغی از استان ها دریافت کنیم.
 
رحیمی با بیان این که استفاده از 3500 روحانی مستقر،17 هزار روحانی مناسبتی،بازدید 250 هزار دانش آموز از علمای استان ها را در دستور کار دبیرخانه های استان ها قرار داده ایم؛ گفت: 12 فعالیت در حوزه ستادی توسط کمیته نظام جامع آموزش و پروش برنامه ریزی شده است که به استان ها نیز ابلاغ شده است.


١٨:٤٤ - پنج شنبه ٥ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٣١٩١    /    تعداد نمایش : ٥٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
:: ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ::