صفحه اصلی > اخبار > استان ها > خراسان شمالی 


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیّه و آ.پ ؛

ستاد همکاری ها به دنبال تصدّی گری و مداخله ی در امور نیست

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاری ها، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی، حجت الاسلام  و المسلمین مجتبی ملکی، در نشست مشترک با اعضای کمیته همکاری حوزه علمیّه و آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت:  شبهات برای سست کردن بنیان های فکری دانش آموزان می باشد و وظیفه آموزش و پرورش انتقال رسالت انقلاب به نسل های جوان تر است.

وی افزود: سند تحول بنیادین با هدف تحول در آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین دستگاه مولد فرهنگی و برای تغییر فرهنگ عمومی جامعه نوشته شده است و مانند یک پازل است و همه باید جایگاه خود را در این سند پیدا کنند.

ملکی ادامه داد: سند تحول رویکردی تربیتی دارد و نیاز به همکاری آموزش و پرورش با حوزه علمیه  در این خصوص می باشد.

وی همچنین با اعلام اینکه به زودی طرح امین در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب خواهد شد ادامه داد؛ بعد از این همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش نظام مند خواهد شد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای راه اندازی مدارس معارف اسلامی را دارد و به دنبال تربیت نیروی انسانی و توانمند سازی ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش است.

حجت الاسلام مجتبی ملکی از نقش صدا وسیما و رسانه ها به عنوان دستگاه های متولی در این خصوص برای شناساندن آسیب ها نام برد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش از تمام ظرفیت های موجود در تمامی مراکز با هدف و نقشه قبلی، برای رفع موانع و آسیب ها  استفاده خواهد کرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد، پس از تشکیل کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش از این پس می بایست تمام فعالیت های مربوط به این حوزه از مسیر این کمیته عبور کنند.

گفتنی است در نشست مشترک با اعضای کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش خراسان شمالی، اولین ابلاغ مسئولیت کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش در استان خراسان شمالی و به حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه بجنورد اهدا شد.


١٢:٤١ - دوشنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ٣٦٤٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٨٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
:: ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ::