صفحه اصلی > اخبار > استان ها > زنجان 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ؛

آموزش و پرورش خود را با تحولات علمی دنیا وفق دهد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاری ها، به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله علی خاتمی، در نشست مشترک با اعضای شورای معاونان، اعضای شورای آموزش و پرورش و روسای آموزش و پرورش نواحی مختلف زنجان با حضور وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: امروزه توقعات در حوزه آموزش و پرورش با گذشته متفاوت است.

وی ابراز کرد: فرزندان در دست معلمان امانت هستند و این موضوع تنها به خانواده‌ها مربوط نبوده بلکه آن‌ها امانت‌های یک نسل و تاریخ هستند و می بایست ارتباط آن ها با معنویات تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به ایجاد تغییرات سریع در دنیای امروز عنوان کرد: تحولات در دینا مثل برق اتفاق می‌افتد که لازم است حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش خود را با تغییرات جدید تطبیق دهند.

وی بیان کرد: در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان سه گروه به عنوان سه رأس مثلث فعالیت می‌کنند که شامل خانواده، دولت و نیروهای آموزش و پرورش است.

آیت‌الله خاتمی ابراز کرد: دولت بیشترین سرمایه‌گذاری را بین این سه گروه انجام می‌دهد و آموزش و پرورش با یک میلیون نفر سرباز و نیز سرمایه‌گذاری خانواده‌ها هیچ کدام از خروجی این نهاد راضی نیستند.

وی بیان کرد: در بین زحمات این سه گروه حلقه مفقوده‌ای وجود دارد که سبب بروز مشکلات و کاهش کیفیت فعالیت‌های آموزشی می‌شود که نهادهای مسئول باید برای یافتن این حلقه مفقوده تلاش کنند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در گذشته 90 درصد شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان به دست معلمان بود، گفت: امروزه نیز خانواده‌ها، مدرسه و آموزش و پرورش را در ناهنجاری‌های فرزندان مقصر می‌دانند.

وی با اشاره به هوش و استعداد بالای ایرانیان ابراز کرد: کشورهای مختلف در دنیا فعالیت‌های گسترده‌ای برای کسب مقام‌های برتر در المپیادها می‌کنند که با توجه به استعداد دانش‌آموزان ایرانی، در صورت عدم موفقیت آن‌ها باید این موضوع ریشه‌یابی شود.


١٠:٣٨ - شنبه ٧ شهريور ١٣٩٤    /    شماره : ٣٦٥٠٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٦٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
:: ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ::