صفحه اصلی > اخبار > استان ها > کردستان 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :

ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی و پرورشی ، مهم ترین برنامه راهبردی استان است

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان قربانی مدیر کل آموزش و پرورش کردستان روز گذشته در دیدار برگزیدگان و مسئولین آموزش و پرورش استان با نماینده ولی فقیه در کردستان ، مهم ترین رویکرد آموزش و پرورش استان را طراحی برنامه های راهبردی عنوان نمود و با بیان اینکه 20 برنامه اولویت دار بر اساس اسناد بالادستی آموزش و پرورش برای پیگیری در سطوح مختلف تعیین شده است ، اجرای این راهبردها را مبنای کار دانست و گفت : هدف مجموعه ، تلاش برای تحقق عملی برنامه ها و رسیدن به اهداف ترسیم شده است .

وی تقویت و تعمیق فرهنگ بسیج ، ایثار و شهادت ، گفتمان دینی ، قرآن پژوهی و اقامه نماز در مدارس را یکی از مهم ترین برنامه های استان عنوان نمود و گفت در سال گذشته با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه و سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر نهادهای همکار ، بیش از دو هزار گفتمان دینی در مدارس برگزار و امسال نیز این گفتمان ها افزایش خواهد داشت .

قربانی توجه به برنامه های قرآنی و اقامه نماز جماعت را از دیگر برنامه های محوری استان عنوان کرد و گفت : در سال تحصیلی جاری تعداد 40 هزار نفر از دانش آموزان استان در سطوح مختلف تحت پوشش برنامه های قرآنی از جمله برگزاری مسابقات قرآن و معارف اسلامی قرار گرفته اند .

رشید قربانی ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی و تقویت حلقه های کیفیت بخشی در سطوح و ساحت های مختلف و ارتقای نرخ پوشش تحصیلی و ایجاد فرصت های برابر آموزشی در دوره های مختلف تحصیلی را از اولویت های دیگر آموزش و پرورش استان اعلام  و  گفت : با همکاری کلیه مسئولین و دست اندرکاران و همراهی معلمان تلاشگر تمامی دانش آموزان واجب التعلیم استان در دوره ابتدایی تحت پوشش بوده و پوشش دوره ابتدایی استان 98/99 درصد می باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از کسب رتبه اول کشوری در شاخص رشد پوشش واقعی سال تحصیلی 94-93 نسبت به سال تحصیلی  93-92 دوره دوم متوسطه استان خبر داد و گفت در راستای پوشش تحصیلی این دوره نیز ویژه برنامه هایی از جمله تامین سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان روستایی و مدارس روستا مرکزی پیش بنیی شده است .

وی یکی از مشکلات استانهایی از قبیل کردستان در موضوع کنکور سراسری را قانون بومی گزینی عنوان نمود و با بیان اینکه این موضوع به صورت ویژه در سال جاری با طرح آن در جلسه شورای آموزش و پرورش و پیگیری استاندار کردستان در حال انجام است گفت : اقدامات خوبی در این راستا جهت افزایش ظرفیت قبولی دانش آموزان کردستانی در دانشگاه ها دولتی در حال انجام است .

قربانی توسعه متوازن رشته ای و ایجاد رشته های مورد نیاز بازار کار و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای را از دیگر برنامه های راهبردی آموزش و پرورش کردستان بر شمرد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود پیگیری برنامه های سواد آموزی را برنامه مهم استان عنوان کرد و با اشاره به وضعیت استان در این خصوص ، جامعه هدف و بی سوادان بین 10 تا 49 سال استان را تعداد 70 هزار نفر ذکر کرد و گفت : بر اساس برنامه پیش بینی شده و در بازه زمانی سه سال باید بی سوادی در سطح استان ریشه شود .

وی در ادامه توسعه مدارس غیر دولتی ، بهسازی و ساماندهی و گزینش مناسب نیروی انسانی ، توجه به پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، بهسازی فضاهای آموزشی و پرورشی ، هوشمند سازی مدارس ، اصلاح روش ها و تسهیل در فرآیند های انجام امور در راستای تکریم مراجعین را از دیگر برنامه های راهبردی استان اعلام نمود .  


٠٩:٤٩ - سه شنبه ٢٣ تير ١٣٩٤    /    شماره : ٣٦٣٦٥١    /    تعداد نمایش : ٢٧١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
:: ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ::