صفحه اصلی > مقالات > اقدام جنایتکارانه - پیرامون حادثه تروریستی روز دوازدهم ماه مبارک رمضان 

باسمه تعالی


درس ها و عبرت های حادثه تروریستی روز دوازدهم ماه مبارک رمضان


اقدام جنایتکارانه عناصر کوردل جریان صهیونیستی - وهابی سلفیّت و تکفیر با حمایت استکبار جهانی در حرم مطهر امام خمینی‌(ره) و مجلس شورای اسلامی که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از مومنان روزه‌دار گردید، بار دیگر قلب ملت بزرگ ایران و رهبر معظم انقلاب را به زخم ترور جریحه‌دار نمود.

این حادثه تلخ و غم‌بار‌، اگر چه از نظر امنیتی و نظامی، برای ملت زخم خورده از حوادث تروریستی به فرموده رهبر معظم انقلاب، یک ترقه بازی بود اما از یک­سو کارنامه سیاه مدعیان دروغین مقابله و مبارزه با تروریسم را سنگین ­تر نمود و از سویی دیگر، درس‌ها، عبرت‌ها و هشدارهایی را به دنبال داشت از جمله:

1-  حقانیت نظام اسلامی در مقابله با تروریسم تکفیری در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور، بیش از پیش آشکار شد. اگر ما برای ریشه­کن کردن این غده سرطانی زاییده جاهلیت مدرن و قبیله‌ای اقدام نکنیم، جامعه امن ما با سلول­های ناامنی آلوده خواهد شد.

2- ارزش مجاهدت رزمندگان و عظمت جانفشانی شهدای مدافع حرم برای عموم مردم آشکارتر گردید.

3- در عرصه اقدام پیشگیرانه و تقویت بنیان­ های فرهنگی، آشنا نمودن عموم مردم بخصوص نوجوانان و جوانان با تفکرات و آموزه ­های این جریانات منحرف و ترویج روحیه مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت، بیش از همیشه ضروری می ­نماید. بار اصلی این رسالت بر دوش حوزه­ های علمیّه و وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

4- منطقه ما از کانون‌های اصلی ناامنی و جنگ و خشونت به شمار می‌رود. آن چه تاکنون توانسته کشتی ملت و نظام اسلامی را در این دریای پرتلاطم و طوفانی به سلامت به پیش برد، وجود ناخدایی خدایی، مدیر، مدبر، شجاع، دوراندیش، بصیر، تربیت شده مکتب اهل بیت علیهم السلام و میراث ­دار صالح خمینی کبیر(ره)، به پشتوانه همراهی مردمی مؤمن، انقلابی، شجاع، وفادار، بابصیرت و با تکیه بر دستاوردها و توانمندی‌های عظیم و گسترده نظامی و اطلاعاتی ملی بوده است.

5- بی ­شک، عامل اصلی ناکامی دشمنان در دست­یابی به اهداف شوم خود و موفقیت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در شناسایی، کشف و انهدام عقبه ­های این حرکت تروریستی در کوتاه ­ترین زمان ممکن، از ثمرات همدلی، همراهی و حمایت همه جانبه مردم از نظام اسلامی است که باید قدر آن را دانست.

6- امنیت یکی از ارکان اصلی جامعه و به مثابه اکسیژن برای بقا و استمرار حیات اجتماعی لازم است. بحمدالله، طی سالیان طولانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم ما از آن بهره ­مند بوده­ اند

این نعمت بزرگ الهی که حاصل مجاهدت شبانه‌روزی سربازان گمنان امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف می‌باشد، خط قرمز ملت و نظام اسلامی است. هرگونه حرکت و اقدام بدخواهان که با هدف سلب امنیت انجام شود و یا نتیجه آن منجر به ایجاد ناامنی گردد، باید از سوی مسئولین رصد و اقدام لازم برای خنثی کردن و مقابله با آن صورت پذیرد.

برای جامعة اسلامی پذیرفتنی نیست که احیاناً فریب خوردگان این جریان­ ها آزادانه به برخی کشورهای هم­جوار که کانون اصلی پشتیبانی، تغذیه و تأمین نیازهای مادی و معنوی تروریسم صهیونیستی، وهابی هستند تردد نموده و پس از بازگشت به کشور، به تبلیغ عقاید سلفی و جذب نیرو برای داعش بپردازند.

                                                                                                                 سیّد مجتبی ملکی 

 
:: ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ::